EN TR

Latest News

Aerodyne Group ve TİTRA, Malezya İHA Pazarı İçin Stratejik İş Birliklerini Açıkladı

Dünyanın önde gelen drone hizmetleri sağlayıcısı Aerodyne Group ("Aerodyne") ve insansız sistemler teknolojisindeki güçlü uzmanlığı ve yenilikçi çözümler sunma konusundaki yetenekleri ile TİTRA, Aerodyne`ın ARGENTAVIS ve FULCRUM çözümleri kapsamında münhasır ortaklıklarını duyurdu. Başlangıçta Malezya pazarına odaklanan bu stratejik iş birliği, ardından küresele de genişleyecek.

Date: 25 Mayıs, 2023

Aerodyne'nin öncü çözümü ARGENTAVIS, ileri hava hareketliliği için tasarlanmış olup, maliyetleri düşürüp, verimliliği optimize ederek, lojistikte yeni bir dönem açmaktadır. Ayrıca kurumsal lojistik uygulamaları için ağır ve orta ölçekli yük kaldırma kapasitesine sahiptir. ARGENTAVIS, yükleri daha hızlı teslim ederek Petrol ve Gaz ("O&G") endüstrisinde açık deniz teslimatının yanı sıra uzaktan tıbbi teslimat için de idealdir. FULCRUM, yapay zekâ odaklı otomasyon ve jeo-uzamsal istihbarat kullanarak gözetim ve güvenlik yönetimini otomatikleştirmektedir. O&G boru hattı izleme, arama ve kurtarma operasyonları ve sınır güvenliği gibi operasyonlarda güvenliği, etkinliği ve durumsal farkındalığı artırır.

Aerodyne'nin drone endüstrisindeki deneyim ve tecrübesi, TİTRA'nın insansız sistemler teknolojisindeki uzmanlığıyla birleştiğinde, pazarda eşsiz bir değer sunacaktır.  Titra, Aerodyne için lojistik, istihbarat, gözetleme, hedef ve tespit, keşif ("ISTAR") alanında İnsansız Helikopterlerin teknoloji ortağı olarak hizmet verecektir. Bu iş birliği, her iki şirketin güçlerini birleştirerek, teknolojilerin kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini artıran güçlü bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu sayede çeşitli endüstriler, üstün performans seviyesine ulaşma imkânı elde edecektir.

TİTRA'nın gelişmiş insansız hava aracı "İHA" teknolojisi için münhasır ortağı olarak Aerodyne, AI Analitiği, Operasyonel Hizmetler, BVLOS Danışmanlığı ve MRO Hizmetleri gibi kapsamlı bir hizmet paketi sunacaktır. Bu son teknoloji çözümler, sadece Aerodyne'ın mevcut müşteri tabanına değil, aynı zamanda seçilmiş pazarlardaki TİTRA müşterilerine de uzanacaktır.

45 ülkede güçlü bir varlığı bulunan Aerodyne, drone teknolojisi, veri analitiği ve dijital dönüşüm konularında küresel bir lider olarak kendini kanıtlamıştır. AI destekli analitiklere sahip otonom drone tabanlı çözümleri, çeşitli sektörlerde önemli sonuçlar elde etmektedir. Öte yandan, TİTRA, Türk pazarında öncü bir oyuncu olarak tanınmakta ve son teknoloji İHA çözümleri geliştirmektedir. Bunlar arasında gelişmiş uçuş kontrol sistemleri, yük kapasitesi ve uzun süre dayanıklılık gibi benzersiz yeteneklere sahip olan ALPIN İnsansız Helikopter öne çıkmaktadır.

Aerodyne'nin kurucusu ve Grup CEO'su Kamarul A Muhamed, bu iş birliğinin önemini vurgulayarak, "Titra'nın teknolojik uzmanlığı, Aerodyne'ın yüksek kaliteli çözümler sunma taahhüdüyle mükemmel bir uyum içindedir. Bu sayede drone teknolojilerinde konumumuzu sağlamlaştırmaktayız." diye belirtti.

Titra'nın CEO'su Dr. Davut Yılmaz, iş birliğinin önemini vurgulayarak şunları söyledi: "Aerodyne ile özel bir iş birliği kurmak, TİTRA için önemli bir kilometre taşıdır. Bu iş birliği, gelişmiş İHA teknolojimizi çeşitli endüstrilere tanıtma ve erişimimizi genişletme konusunda bize büyük bir fırsat sunuyor. Aerodyne ile birlikte müşterilerimize büyük değer sunacağımıza inanıyoruz."

Aerodyne ve Titra arasındaki ortaklık, insansız sistemler pazarında inovasyon ve sürekli gelişmeye yönelik ortak bir taahhüdü ifade ediyor. Her iki şirket birlikte, gelişmekte olan pazar taleplerini karşılayan öncü çözümlere liderlik etmeye hazırlanıyor.