EN TR

Latest News

ASPİLSAN Enerji’nin HAVELSAN Bulut Bilişime Geçişi ve Yeni Depo/ İdari Bina Açılışı Gerçekleştirildi

30 Ocak, 2020

29 Ocak 2020, Çarşamba günü Kayseri’de gerçekleştirilen törenle ASPİLSAN Enerji’nin HAVELSAN Bulut Bilişime Geçişi ve Yeni Depo/İdari Bina Açılışı gerçekleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) iki kardeş şirketi ASPİLSAN ve HAVELSAN’ın bu önemli iş birliği, ülkemizin teknoloji ve yazılımdaki yerlileşme ve millileşme hamlesine bir örnek oluşturdu. 

ASPİLSAN, HAVELSAN tarafından geliştirilen ve ilk kez Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın hizmetine sunulan bulut bilişim teknolojisi ile sunucu odaları ve network alt yapısının yenilenmesi, network cihazlarının kurulum ve idamesinin sağlanması, sunucularının HAVELSAN’a taşınıp fiber hat üzerinden hizmet verilmesi ve tek bir noktadan bütün yerleşkelerinin yönetilmesi imkânına kavuşmuş oldu. 

TSKGV Genel Müdür V. Sadık PİYADE ile ASPİLSAN ve HAVELSAN Üst Yönetimlerinin katıldığı törende; ASPİLSAN’ın Ankara ve İstanbul ofislerine yapılan canlı bağlantılarla HAVELSAN Bulut Bilişim teknolojisi test edildi ve başarıyla çalıştığı teyit edildi. 

TSKGV Genel Müdür V. Sadık PİYADE, HAVELSAN’ın Bulut Bilişim Hizmetini ASPİLSAN’da da başarıyla uygulayacağından emin olduğunu belirterek “ASPİLSAN’ın arkasına aldığı bu güçle önemli başarılara imza atacağından kuşkum bulunmamaktadır” dedi. 

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa ŞENOL, HAVELSAN’ın kendi siber güvenlik ürünleriyle koruduğu bulut bilişim teknolojisinin son derece güvenilir, yerli ve milli bir çözüm olduğunu belirtirken; ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan BÖLÜK, milli teknoloji adına yapılan bu iş birliğinin başta diğer Vakıf şirketleri olmak üzere tüm yerli ve milli çalışmalara örnek teşkil edeceğine inandığını söyledi. 

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY, ülkemizin yazılımda yerlilik oranının artmasında HAVELSAN’ın çok önemli bir görev üstlendiğini belirtirken; ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat ÖZSOY, HAVELSAN Bulut Bilişim teknoloji ile artık mekândan bağımsız olarak diledikleri yer ve zamanda, istenen dosya ve yazılım uygulamalarına erişim sağladıklarını söyledi.