EN TR

Latest News

Geleceğe İz Bırakacak Projeler Sahne Almaya Hazır

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)’de sona yaklaşıldı. Geleceğe iz bırakacak girişimler 2 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek online etkinlikte izleyici karşısına çıkacak.

31 Mart, 2021

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı gerçekleştirilen, YFYİ Hızlandırma Programı bu yıl Estonya Merkezli hızlandırma merkezi olan ve girişimcilere erken aşama yatırım fonu sağlayan StartupWise Guys ile gerçekleştirildi. İş birliği kapsamında girişimcilere uluslararası vizyonla çeşitli eğitim ve mentorluklar sunuldu. Süreci başarı ile tamamlayan girişimler, 2 Nisan Cuma günü pandemi koşulları nedeniyle online platform üzerinden gerçekleştirecek hibrit bir demo day ile izleyici karşısına çıkacak. Geleceğe iz bırakacak girişimlerin sunumları YFYİ Youtube kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

YFYİ 2020 Yılı Sihirbazları Sahne Almaya Hazır

2 Nisan Cuma günü saat 10.00’da 19 girişimcinin sunumlarıyla başlayacak olan etkinlik, “Sağlığı Tasarlayanlar”, “Yenilik Yaratanlar” ve “İş Dünyasına Yön Verenler” panelleriyle devam edecek. Etkinliğin öğleden sonraki programı ise ODTÜ Rektörü ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa V. Kök’ün açılış konuşmalarıyla devam edecek. Konuşmaların ardından YFYİ Hızlandırma Programı’nı ve geleceğe #izbırakan girişimleri 16 yıldır destekleyen değerli iş ortaklarının vereceği çeşitli ödüllerle program son bulacak. 

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl bir ilke imza atacak olan YFYİ de girişimcilik dünyasının fark yaratan girişimlerinin birbirinden etkileyici sunumları online olarak takip ediliyor olacak. Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanacak olan program YFYİ Youtube Türkçe ve YFYİ Youtube İngilizce kanallarından canlı izlenebilecek. 

 

Etkinlik Programı

10:00 – 11:00 : 2020 Girişimci Sunumları

11:00 – 11:30: Sağlığı Tasarlayanlar 

Moderatör: Selin Arslanhan 

Katılımcılar: Breathall, Castera, HED, Oculera, Porion, Vivente

11:30 – 12:00: Yenilik Yaratanlar 

Moderatör: Hilmi Öğütçü 

Katılımcılar: Case Future, Hetes, HiFace, Magfi, Yolla, Wekiddo 

12:00 – 12:30: İş Dünyasına Yön Verenler

Moderatör: Timur Sırt

Katılımcılar: Bionova, Favor, İyiMakina, Optio, SolarVis, Sweephy 

Yeni Fikirler Yeni İşler 2020 Yılı Açılış Konuşmaları ve Ödül Töreni

12:30 – 12:40: Açılış Konuşması

• ODTÜ Rektörü, Prof.Dr. Mustafa Verşan Kök

12:40 – 13:30 :Ödül Töreni

• Onedio Özel Ödülü Takdimi

• KoçSistem Özel Ödülü Takdimi

• Elginkan Vakfı Uluslararası Program Ödülü Takdimi 

• OSTİM Ödülü Takdimi

• TEB Ödül Takdimi

• Elginkan Vakfı Büyük Ödülü Takdimi

YFYİ Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Yeni Fikirler Yeni İşler 16 Yılını Kutluyor

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde 2020 yılında 16. yılını kutlayan “Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)” hızlandırma programı, teknoloji tabanlı girişimciliği yaygınlaştırmayı ve desteklemeyi amaçlar. Bu program, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlar ve onlara başarılı iş insanları olmaları yolunda destek verir.

YFYİ hızlandırma programında değerlendirmeye alınan ve başarılı görülen girişimler YFYİ ailesinin birer parçası kabul edilir. Programa kabul edilen girişimler, yenilikçi iş fikirlerini farklı bakış açıları ile geliştirerek, güçlü mentor ve iletişim ağı ile ticari hayatta başarılı olma potansiyellerini pekiştirerek, iş ortaklarının da katkısı ile ticarileşme ve dünyaya açılma yolunda emin adımlarla ilerlerler. Erken aşamada başlayan YFYİ bağı, mezunlarını uzun vade de desteklemeye devam eder.

16 yıllık hikaye kapsamında; pek çok şirketin kurulumuna ve ticari hayatta emin adımlarla ilerlemelerine vesile olan YFYİ ile 1.000’nin üzerinde kişiye iş imkanı yaratıldı, bugüne kadar 7.000’nin üzerinde proje değerlendirildi ve 3 milyon $’ın üzerinde girişim sermayesi sağlandı.  

www.yfyi.com