EN TR

Latest News

Kore Cumhuriyetine İkinci Yara Savunma Simülatörü İhracatı!

Meteksan Savunma bu yeni sözleşmeyle Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçları kapsamında tedarik edilecek olan ikinci yara savunma simülatörü projesinde tasarım ve danışmanlık hizmeti sağlayacak..

05 Temmuz, 2020

Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü çözümü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Meteksan Savunma, bu simülatörün müşterileri arasına, 2017 yılında imzaladığı sözleşme ile Kore Cumhuriyeti'ni de katmıştı. Kore Cumhuriyeti'nde yerleşik bir firma ile birlikte çalıştığı ve 2019 yılında tamamlanan ilk Yara Savunma Simülatörü'nün ardından, Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında, ikinci Yara Savunma Simülatörü projesi de başlatıldı. Yapımı yine Kore Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilecek simülatör için, Meteksan Savunma, tasarım ve danışmanlık sözleşmesi imzaladı.

Yara Savunma’nın ana amacı, gemide bir hasar olması durumunda, hareket kabiliyetini sağlamaya devam ederek, en yakın bakım/onarım limanına intikali sağlamaktır. Bu maksatla; oluşan hasar, en kısa sürede kontrol altına alınması ve giderilmesi gerekiyor. Bunu gerçekleştirebilmek için ise gemi personelinin, istenen standartlara uygun yara savunma eğitimini alması gerekirken, bu eğitim, dünyada, Yara Savunma Simülatörü denilen gerçekçi bir eğitim ortamında yapılıyor.

Meteksan Savunma tarafından tasarlanan ve üretilerek anahtar teslim kullanıma sunulan Yara Savunma Simülatörü; gemi personeline, yara savunmaya hazır olma konusunda, uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun bir eğitim ortamı sunuyor. Dünyada, bugüne kadar 4 farklı ülkenin deniz kuvvetleri, Yara Savunma Simülatörü ihtiyaçları için Meteksan Savunma’yı tercih etmiş durumda. Son dönemde, Yara Savunma Simülatörleri konusunda, elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübeyle, dünya genelinde, uluslararası katılıma açık tüm ihaleleri  kazanmış olması da Meteksan Savunmayı bu alanda lider pozisyona taşımış durumda...