EN TR

News

ARES Tersanesi’nde Genel Müdürlük Görevine Utku ALANÇ Getirildi

ARES Tersanesi, yürütülen kurumsal yapılanma ve reorganizasyon çalışmaları kapsamında Ocak 2019 ayı itibariyle Genel Müdürlük görevine Utku ALANÇ’ın getirildiğini duyurdu. ALANÇ, Nisan 2016’dan bu yana Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Date: 24 Ocak, 2019

Utku ALANÇ, İş Geliştirme, Entegre Lojistik Destek (ELD) ve Kontrat Yönetimi alanlarında yöneticilik deneyimine sahip. Kariyerine 2001 yılında Türk Deniz Kuvvetlerinde subay olarak başlayan ALANÇ, hücumbot, denizaltı, mayın avlama gemileri ve son olarak MİLGEM sınıfı korvetler gibi birçok gemi inşa ve tedarik projesinde görev aldı. 2014 yılında ELD ve Konfigürasyon Müdürü olarak ARES Tersanesine katıldı. İki yıllık ELD ve Konfigürasyon Müdürlüğü süresince uluslararası bakım sözleşmeleri ve hizmet satış programları hitamında 2016 yılında İş Geliştirme, Satış/Pazarlama, ELD ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına terfi ettirildi.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans ve Kontrat Yönetimi yüksek lisans derecelerine sahip olan ALANÇ, kısa süre önce London Business School Senior Executive Programme müfredatını başarıyla tamamladı.

Atamasına ilişkin konuşan Utku ALANÇ, “ARES Türkiye’nin en büyük gemi ihracatçısı ve en hızlı büyüyen firması konumunda. Uluslararası arenada ise öncü ve yenilikçi bir tersane. Beş yıl önce ARES’e katılışımdan bu yana olağanüstü bir ekiple çalışma fırsatı yakaladım. Bu dönemde, gemi inşa projelerinin uzun takvimlerini de göz önünde bulundurduğunuzda az zamanda büyük işler başardık. Önümüzdeki dönemde ürünlerimizi dost ve müttefiklerimizin yer aldığı yeni kıtalara taşımak ve bu yönde başlattığımız altyapı ve personel yatırım programlarımıza hız vererek ARES’i en üstün üretim teknolojileriyle ve en yaratıcı, azimli, dinamik ekiple donatmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

ALANÇ, görevi süresince doğrudan ARES Yönetim Kuruluna rapor verecek. Atamaya ilişkin Yönetim Kurulu Başkanı Kerim KALAFATOĞLU “Utku ALANÇ’ı Genel Müdürümüz olarak görmekten çok sevinçliyiz. Deneyimi ve çalışkanlığıyla, ARES’in dünya çapında süregelen başarısını daimi kılmak yönünde önemli bir rol üstlenmiştir” dedi.