EN TR

Latest News

SAHA EXPO 2020’de! En Yeni Teknolojiler Sergilenecek

SAHA EXPO 2020, 25- 28 Mart tarihleri arasında İFM 9, 10 ve 11. Salonlarda dünyanın 39 ülkesinden ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Firmalar geliştirdikleri en yeni yerli teknolojileri ilk kez SAHA EXPO’da sergileyecek. Aselsan, MKEK gibi ana yüklenici firmaların yerli tedarikçi görüşmeleri yapacağı fuarda 4 gün boyunca yüzlerce uluslararası B2B görüşme yanı sıra, paneller, yarışmalar düzenlenecek.

05 Mart, 2020

SAHA İstanbul tarafından organize edilen SAHA EXPO 2020 “Birlikte daha güçlüyüz!” sloganıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nın desteğiyle, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin ana sponsorluğunda düzenlenen SAHA EXPO 2020, 25- 28 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9, 10 ve 11. Salonlarda sadece profesyonellere açık olacak.

Aselsan Türk Havacılık Uzay Sanayi(TUSAŞ), Roketsan, Baykar, ASFAT, STM, Dener Makina, Ziraat Katılım ve  Sarsılmaz Silah’ın “Platin sponsor” olarak destek verdiği fuarda 4 gün boyunca yerli ve uluslararası firma temsilcileri arasında yüzlerce B2B görüşme yapılması planlanıyor. Katılımcı firmalar tarafından geliştirdikleri en yeni ürün ve sistemler ilk defa SAHA EXPO 2020’de görücüye çıkacak.

TAİS, TEI,  Akım Metal, Canik Samsun Yurt Savunma, UNİDEF, Saver Savunma, Ermaksan, İşbir, Meteksan Savunma, Teknopark İstanbul, Yılmaz Makina ve  Akkar Silah’ın “Altın Sponsor” olarak destek verdiği SAHA EXPO 2020’nin “Gümüş sponsor” firmaları ise ;Altınay Teknoloji,  OBSS, Kardemir, MKEK, FNSS, HAVELSAN, ASPİLSAN, Pavotek, Üntel, İğrek, Ordulu, Mobit, Ader Savunma, Alp Havacılık, Huğlu, Kale, Derya, EAE Elektrik,  KOEL Elektronik,  ALA Uluslararası Ltd.olarak sıralanıyor.

Hibrit roket motoru...

2017 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile Hibrit Uzay Roket Motoru Geliştirme proje sözleşmesini imzalayan ve uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren  Delta V  Hibrit roket motorunu SAHA EXPO da tanıtmaya hazırlanıyor.

İler teknolojiye sahip eğitim  simülatörleri

Yakın zamanda Pakistanlı pilotların eğitim vermek üzere uluslararası bir anlaşmaya imza atan Yöntem Teknoloji fuara uçuş ve denizcilik simülatörleri ile katılacak.

Yetki kapsamında pilot eğitiminde kullanılmak üzere ve eğlence sistemleri olan uçuş simülatörleri ile Türkiye’nin bütün denizcilik üniversiteleri ve liselerinde kullanılan ve Yöntem Teknoloji tarafından kurulacak denizcilik simülatörleri SAHA EXPO 2020 Fuarı’na gelecek yerli ve uluslararası ziyaretçilere tanıtılacak.

Askeri saha koşullarına dayanıklı tablet serisi

Technopc Teknoloji,  SAHA EXPO 2020’de tanıtımını gerçekleştireceği, zorlu koşullara dayanıklı Endüstriyel Tablet ve Endüstriyel Notebook ile arazide askerlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Fuarda Technopc Teknoloji standına yer alacak “Hepsi Bir Arada Technopc Pass Tab”, mobil kimlik ve pasaport doğrulaması için özel olarak tasarlanmıştır. Entegre profesyonel tarayıcı, akıllı kart okuyucu (temaslı veya temassız), parmak izi sensörü, çift iris tarayıcı, yüz tanıma kamerası, 1D / 2D Barkod tarayıcı ve MSR kullanıyor. Technopc Pass Tab dayanıklı ama hafif tasarımı sayesinde hareket halindeyken kolayca kullanım sağlıyor. Sınır kontrolü, polis ve güvenlik güçlerinin yanı sıra seyahat, eğlence ve konaklama sektörleri için ideal bir çözüm olan Technopc Pass Tab, bir mobil terminale parmak izi, iris ve yüz tanıma  olmak üzere üç tip biyometrik okuyucu ekleyerek gelişmiş güvenlik sağlıyor.

Birinci sınıf güvenilirlik ve yüksek performans sunan “Technopc Rugged Notebook” serisi zorlu koşullarda çalışmak için tasarlanmış. Hem endüstriyel hem de askeri standart gereksinimlerini karşılayan Technopc Rugged Notebook serisi IP65 standartları ile suya ve darbelere karşı dayanaklı yüksek performans çözümü sunuyor.

Sisli, karanlık yollarda pilotlara yardımcı

CS-TECH tarafından geliştirilen SAHA EXPO’da tanıtımı yapılacak “CsSyntheticVision” elektro optiklerden gelen video yayınları üzerine çeşitli widget, HUD, POI, Uçak Pisti, yükseklik renklendirmeleri gibi katmanları kullanarak durumsal farkındalık oluşturulmasını sağlıyor. Özellikle görüş mesafesinin çok düşük olduğu durumlarda, pilotlara yardımcı bir sistem olarak hizmet ediyor. Havalimanı gibi alanların, sisli ve karanlık havalarda video üzerinde gerçek konumunun vurgulanarak kullanıcıların işini kolaylaştırmayı hedefleniyor. Bunun yanında arazi ve engellerin de vurgulanabilmesi sebebiyle uçuş risklerinin minimuma indirilmesi sağlanıyor. POI gösterimleri aracılığıyla pilotun konumsal farkındalığı arttırılıyor. İstenirse; video ekranı dışında Head Up Display (HUD) denilen baş üstü göstergelerinde, pilotların kaskları üzerinde de sentetik bir görüş imkanı sunulabiliyor.

200 dereceye dayanıklı yerli Epoxy Sistemler

CET A.Ş. SAHA EXPO 2020’de iki yeni ürünü ile yerli ve yabancı profesyonelleri stantında ağırlayacak. CET A.Ş’nin birinci ürünü; “Balistik Koruma Sistem Reçinesi”... Balistik tehditlere daha hafif çözümler sunmak adına zırh ve levha üreticilerine yerli formüller ile geliştirilmiş yüksek darbe emiş gücüne sahip olan Epoxy Sistem saha şartlarında askerlerin ve araçların operasyon kabiliyetini arttırmak için özel olarak dizayn edildi. 

CET A.Ş’nin fuarda tanıtımını gerçekleştireceği ikinci ürünü ise “Yüksek Isı Dayanımlı Epoxy Sistemler”... Yüksek sıcaklıklarda, hafif ve etkili çözüm arayanlar için özel olarak yerlileştirilmiş olan sistem 200 0C sıcaklıklarda bile çalışmaya devam edebiliyor. Bu sistemler ile savunma, havacılık, elektrik ve otomotiv endüstrisinde yerli çözüm talebi olan üreticilerin bir çok farklı alanda hafif ve etkili çözümler sunması sağlanacak. Farklı üretim yöntemlerine uygun hale getirilmeye başlanan bu epoxy system yerli teknoloji ile alternatif parçaların üretebilmesine de olanak verecek. 

Uçak koltuklarına yerli kumaş...

Kadifeteks Mensucat yurt dışından ithal edilen uçak koltuk kumaşlarının yurt içinde yerli olarak üretimini tamamlandı.  Üretilen bu kumaşlar Airbus ve Boeing tarafından akredite laboratuvarlarda havacılık için gerekli tüm testlerden başarı ile geçer not aldı. Sivil havacılığa ürün satmak isteyen tüm firmaların alması gereken belgeleri de alarak THY yollarının uçak koltuk kumaşı üretiminde ilk yerli firması olan Kadifeteks Mensucat, SAHA EXPO 2020’de olacak. Kadifeteks, yerli üretimini gerçekleştirerek artık yurtdışından ithal edilmesine gerek kalmayan uçak koltuk kumaşlarını yurt dışına satmak için SAHA EXPO’da görüşmeler yapacak .

Nano Teknoloji Levron’la fuarda…

Yalteksan Yalıtım Teknolojileri, SAHA EXPO 2018’de ilk kez tanıttığı ve oldukça ilgi gören, dünyada sadece 4 ülke de üretilebilen dünyanın en hafif katı maddesi Aerojel’i bu kez Levron Aerojel Keçe ve Levron Aerojel Granül olarak fuarda yer alacak.

Yakarca’da 3 farklı namlu...

Akkar Silah da, SAHA EXPO’da askeri, polis ve güvenlik kuvvetleri için geliştirilen operasyonel silah “Yakarca”yı savunma sanayine sunacak. Milli savunma ve güvenlik güçlerinin +1’i olması hedeflenen Yakarca, 3 farklı namluya sahip patentli tasarımı ile öne çıkacak.